בעיית הימורים משפיעה עמוקות על משפחתו של המהמר. בתחילה, המשפחה מתקשה להבין את התנהגותו של המהמר ורואה בכך בעיה חולפת. המשפחה מקבלת את הסבריו ודרכי פעולתו של המהמר ומאמינה כי הוא יפיק לקחים ויפסיק את ההימורים לאחר שהבין כי הם מזיקים עבורו. כאשר ההימורים ממשיכים נעשים ניסיונות לשלוט בתדירות ההימורים או בכמות הכסף המוקדשת להם, לעתים המשפחה גם מתגייסת לשלם חובות ולסייע למהמר מבחינה כלכלית. כאשר בן המשפחה ממשיך להמר מתגלעים ויכוחים, נוצרים מתחים עד לתחושות של כעס וטינה ואף לחווייה של נטישה. המשפחה מרגישה שההימורים הפכו חשובים יותר למהמר מאשר הקשרים במשפחה. קשיים כלכליים מתחילים להיווצר ואתם חוויה של חוסר אמון, האשמה ואשמה, דאגות ומתחים. אלה הופכים לעתים לחוויות של חרדה, דיכאון, תסמינים גופניים ומחשבות על גירושים או התנתקות מבן המשפחה המהמר.

לא תמיד חוויות חוסר האונים והמצוקה פוגשות מענה מאחר והמשפחה עלולה להסתיר את הבעיה מתוך בושה, בלבול וחוסר רצון להוסיף עימות נוסף עם בן המשפחה המהמר. המהמר עצמו לעתים אינו מודע לחומרת הבעיה ונוטה להכחיש אותה. כאשר המשפחה פורצת את מעגל ההכחשה וההסתרה ומתפנה לטפל בעצמה, מתחיל תהליך של החלמה. פנייה לטיפול היא הצעד הראשון בתהליך זה.

בטיפול במשפחה ניתן מענה לכל אחד מתחומי החיים שנפגעו בעקבות ההימורים. המשפחה מתחילה לחדש את הקשרים בתוכה ומחוצה לה, למצוא בחזרה את כוחותיה הפנימיים והחיצוניים. בני המשפחה מקבלים מקום ומענה לצרכיהם האישיים במקביל להעמקת ההבנה של הבעיה והפתרונות הקיימים. בהדרגה תחושת הבטחון, האמון והשלווה חוזרים אל המשפחה והמשפחה עוברת מחוסר אונים לעוצמה, ממשבר לצמיחה.

פנו אלינו לטיפול, כי גם לכם מגיע.