בעיית הימורים מאופיינת כהתמכרות “סמויה” ובלתי נראית לעין בעיקר בשלביה הראשונים. בעידן החדש, בו השפע והגירויים זמינים לכל אחד, הפוטנציאל להתנסות והגישה להימורים גדלים לאין ערוך, ובהתאם הסיכון להתמכרות עולה.

בעיית הימורים מאופיינת בהימורים כפיתיים בסוגים שונים של הימורים כגון משחקי קוביה, פוקר, כרטיסי גירוד, טוטו, לוטו, הימורים על משחקי ספורט, הימורים באינטרנט, הימורים במכונות מזל, על מרוצי סוסים, בשוק המניות ועוד.

האדם המהמר, מהמר לאורך הזמן על סכומים גבוהים יותר ויותר על מנת להגיע לאותה מידה של ריגוש. לפיכך הוא מגיע להמר על סכומים שהוא לא התכוון לסכן מלכתחילה, ועל סכומים שאינם ברשותו. לאורך הזמן הוא מסתבך בחובות ומהמר ביתר שאת על מנת לכסות על ההפסדים תוך כדי הכחשה והסתרה. פעמים רבות המהמר מסתבך עם רשויות החוק או עם גורמים עבריניים. כתוצאה מכך, בני המשפחה והקרובים מנסים לסייע לו, משלמים עבורו את חובותיו ומוצאים את עצמם מסתבכים גם הם עם גורמים אלה.

העיסוק בהימורים פוגע באופן משמעותי בתחומי חיים רבים של האדם כמו ביחסיו הבין אישיים, מצבו הכלכלי, התעסוקתי, הבריאותי, הזוגי, החברתי והרגשי. כאשר ההתמכרות נמשכת לאורך זמן האדם עלול לאבד את כל הונו ורכושו, כמו גם ההון המשפחתי.

בעיית הימורים, המונעת מצורך להקל על מצבים רגשיים, מביאה את המכור בסופו של דבר לתחושות של אשמה וחרטה, על פני תחושות של סיפוק והנאה. האדם המהמר חווה את עצמו כנשלט על ידי ההימורים והנושים וחווה מצוקה העלולה להחריף עד למחשבות אובדניות ואף אובדנות ממשית.

בעיית ההימורים מאופיינת בהכחשה –ההכרה בבעיית ההימורים היא הצעד הראשון לפתרון!