“השלם גדול יותר מסך חלקיו”

הטיפול המשפחתי כולל את כל בני המשפחה או חלק ממנה. כל אחד מחברי המשפחה תלוי בבני המשפחה האחרים ומושפע מהם באופן כזה או אחר. על כן, כל התנהגות של אחד מחברי המשפחה , לחיוב או לשלילה, גם היא, תשפיע על החברים האחרים בתא המשפחתי.

בעיית ההימורים משפיעה רבות על המשפחה החל מבעיות פיננסיות קשות , בעיות בריאות, תקשורת לקוייה ועד לחוסר אמון בין בני המשפחה וניתוק מערכות היחסים.

למשפחה קיים כוח רב לצאת ממשברים ולהתחזק והיא מהווה גורם מרכזי ומשמעותי אשר עשוי לעצור את התפתחות ההתמכרות ולתרום להחלמתו של המהמר.

לאורך תהליך הטיפול, כל חבר במשפחה עובר תהליך אישי ומשפחתי במקביל, כל אחד מוצא את כוחותיו הפנימיים והחיצוניים, המשפחה מתחילה לזהות את דפוסי התקשורת וההתנהגות השליליים והחיוביים, את המניפולציות, ההסתרות  וכן את התפקידים השונים אשר כל אחד מהם  לוקח על עצמו לאורך השנים מול המהמר ובכלל. התוצאה – התחלת חידוש וחיזוק הקשרים בתוכה.

מטרת הטיפול המשפחתי הינה , לאפשר תקשורת בריאה אשר תצליח להכיל את כל בני המשפחה ,לשמור על האיזון הנכון ולייצר גבולות בריאים כל זאת  תוך שמירה על המרחב והצמיחה האישית של כל אחד מחברי המשפחה .

הטיפול המשפחתי מעניק הזדמנות להתבוננות על המשפחה וקשייה, למצוא נקודות מבט חדשות ואפשרות לחשוב על דרכי פעולה והתמודדות חדשות ביחד. הזדמנות זו מאפשרת  אופק ותקווה ובהדרגה מחזקת את תחושת הביטחון , האמון והשלווה.

במיל”ה- המשפחה מוזמנת לטיפול משולב עם המהמר ולעיתים אף בלעדיו.  הטיפול אינו מותנה בהשתתפותו של המהמר ויכול לתרום לו ולמשפחה גם במידה והוא אינו משתף פעולה.

אנו מאמינים כי ישנה חשיבות רבה לטיפול המשפחתי בתהליך ההחלמה וכי המשפחה יכולה להוביל את השינוי .

הטיפול המשפחתי מתקיים אחת לשבוע עם מטפל משפחתי-זוגי מוסמך.